مقالات

زیبایی شگفت انگیز دکوری های چوبی دست ساز

زیبایی شگفت انگیز دکوری های چوبی دست ساز

 

چقدر به دکوراسیون منزلمان علاقمند هستیم؟

بدون تردید همه ما علاقمندیم که در خانه خودمان بهترین وشیک ترین دکوراسیون را داشته باشیم. این دکوراسیون به پرامترهای پیرامون آن مانند چیدمان و تجهیزات مورد استفاده بستگی دارد. بنابراین باید سعی کنیم که طوری این المانها را انتخاب کنیم که بیشترین هماهنگی را داشته باشند. در عین حال  لازم نیست که همیشه برای خرید دکوری به فروشگاه ها و مراکز خرید مراجعه کنیم گاهی خودمان می توانیم با وسایل موجود و دم دستی دکوری های خاص و منحصر به فردی درست کنیم که بسیار ارزشمند است.


 

  • دکوری چوبی دست ساز

درنظر داشته باشید که تنوع بسیاری میتوان با چوب ایجاد کرد.  انواع دکوری چوبی دست ساز و دیواری را میتوان ایجاد کردکه از زیبایی خاصی برخورد دار باشند و ضمنا چون تنوع در رنگ و بافت چوب زیاد است، بسیار کار های متفاوتی از آن به وجود می آید که می توان در تمام بخش های خانه برای دکوراسیون استفاده کرد.
به عنوان مثال میتوان با استفاده از تنه درخت که خود دارای تنوع بسیاری میباشد، با برش هایی بر روی آن می توان میز هایی خاص و زیبایی ساخت و یا مدل های دیگری مانند جا شمعی هایی با چوب و گلدان های چوبی برای گیاهان  که بسیار جذاب هستند را به عنوان دکوری  از آنها استفاده کرد.  همچنین استند های چوبی برای گوشه ای ازخانه بسیار مناسب می باشد.


  • دکوری های چوبی دیواری

همه ما میتوانیم دیوار های خالی منزل را با انواع دکوری چوبی دست ساز زیبا جذابیت ببخشیم.

ساعت های دیواری چوبی زیبایی را میتوانیم با استفاده از چوب بسازیم و یا با قطعات مختلف چوب تابلو های متفاوت و رنگی ساخت و یا استفاده از آینه های زیبا با قاب های چوبی و یا حتی شلف های چوبی که برای قرار دادن انواع دکوری مناسب می باشد می توان برای دیوار های خالی استفاده کرد که در زیر نمونه هایی از این دکوری ها را مشاهده می کنید.


  • ساخت انواع ظروف چوبی دست ساز

ظرف های چوبی که امروزه مورد استقبال قرار گرفته است زیبایی خاص خودش را دارد و بسیار جدید وشیک می باشد که با استفاده از ابزار های مخصوص، آنها را می توان به فرم های متفاوتی برای مصارف مختلف ساخت و از آنها استفاده کرد.
شکلات خوری، جا میوه ای های زیبا و سینی هایی در طرح های مختلف و ست سطل آشغال و جا دستمال کاغذی که از آنها در پذیرایی می توان استفاده کرد و جا جواهری و آینه دستی که کاربردی می باشند از وسایلی هستند که با چوب می توان ساخت.

گاهی ما کارهای چوبی دستی فراتر از این ها می خواهیم که در آن طرح و نقش های زیبا همراه با رنگ های متنوع کار شده باشد که در این صورت می توانیم از اثار دست هنرمندان خلاقی که کارهای بسیار زیبا و خلاقانه می آفرینند که از ارزش بسیار زیادی نیز برخورد دار است بهره ببریم.


  • تأثیر در ذهن

و نهایتا ساخت دکوری همانند خانه چوبی، باعث پرورش خلاقیت و نوآوری در ذهن و نیز روند رو به صعود اعتماد به نفس و ایجاد خودباوری در فرد می گردد که بدون بهره مندی از هیچ گونه وسیله ای تنها با قوای فکری خود و خلاقیت فردی خود دست به آفرینش خانه چوبی دکوری برای تزیین دکوراسیون منزل خود می زند.

بنابراین ساخت خانه چوبی دکوری تأثیر بسزایی در روح و روان و افکار آدمی دارد و در حین فرآیند انجام کار، ذهن فرد را به خود درگیر می سازد تا در نهایت با بهره گیری از عقل و تدبیر خویش، طرح نوین و مدرنی بسازد که علاوه بر زیبایی، خستگی را از تن فرد بیرون سازد.

بعد از فرآیند ساخت نیز خانه چوبی دکوری را می توان با استفاده از ابزارآلاتی بسیار ساده تزیین نمود و با رنگ های متنوع و جذابی آن را رنگ نمود تا در جذب افراد به دکوراسیون منازل و در خلق صحنه های زیبا و خلاقانه تأثیر مستقیم و زیادی بگذارند.

لذا توصیه می گردد در برخی از مواقع برای ایجاد سرگرمی در کنار کودکان خود به ساخت خانه های چوبی و یا ابزارآلات ساخته شده از چوب بپردازید تا ذهن آن ها را در کودکی شکوفا سازید تا به همین منظور ایده ها و طرح های دیگری نیز در ذهن وی تداعی گردد.

ضمن اینکه یک سرگرمی بسیار هنرمندانه و خلاقانه ای را با وی تمرین نموده اید که بسیار دلنشین  و ماندگار است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *